internet

Jak wybrać platformę sklepu internetowego?

Prowadzenie sklepu w sieci może stanowić spore wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie zajmowały się sprzedażą na odległość. Sprzedawca musi zwrócić uwagę na wiele elementów, aby jego sklep internetowy funkcjonował bezproblemowo, a obsługa zamówień była sprawna i szybka. Istnieje wiele platform umożliwiających założenie sklepu, a każda z nich oferuje różne możliwości. Jakie funkcje przydają się najbardziej?

Przyciągający design

Sklepy internetowe prześcigają się w nowoczesnych szatach graficznych, które mają zachęcić klienta do dłuższego pozostania na stronie i zrobienia większych zakupów. Dobre platformy do budowania sklepów dają nam duże możliwości personalizacji, dzięki czemu możemy wykorzystać stronę do wizualnej identyfikacji marki. Wystarczy wybrać ciekawe kolory przewodnie i charakterystyczne logo.

Obsługa przesyłek

Im więcej zamówień spływa do sklepu, tym dłużej zajmuje przygotowanie wysyłki. Dobrze więc, jeśli platforma posiada opcję połączenia panelu zamówień z systemem firmy przewozowej. Umożliwia to na przykład system Sky-Shop. Wystarczy otworzyć panel administracyjny, aby kilkoma kliknięciami wygenerować masowo etykiety, czy zamówić odbiór paczek. Wszystko dzieje się w mgnieniu oka, a zaoszczędzony czas można wykorzystać na pracę nad innymi aspektami funkcjonowania firmy.

Dodaj komentarz