Gdzie założyć sklep internetowy za darmo?

Sklep internetowy to jedna z łatwiejszych możliwości dla osób, które planują postawić swoje pierwsze kroki w świecie biznesu. Organizacja tego rodzaju sklepu to duże wyzwanie i początkującym przedsiębiorcom może być trudno mu podołać. W przypadku sklepu, który współpracuje również z na przykład portalami aukcyjnymi samodzielne stworzenie strony może okazać się niemożliwe.

Jak założyć własny sklep internetowy?

Po pierwsze należy zaprojektować i umieścić w sieci stronę internetową, na której znajdzie się sklep. Sklep powinien posiadać możliwość łatwego umieszczania w nim produktów, ich zdjęć i opisów. Oprócz tego należy zadbać o połączenie strony z innymi miejscami w internecie, w których następuje sprzedaż, czyli z popularnymi serwisami aukcyjnymi. Jak pokazuje doświadczenie przedsiębiorców, wiele transakcji w sklepach internetowych dokonywanych jest za pośrednictwem właśnie tego rodzaju portali, więc bardzo ważne jest by być obecnym również na nich. Dodatkowo należy zadbać o reklamę w internecie, która zapewni sklepowi obecność i zauważalność, które finalnie przekładają się na realne zyski. To wszystko, to dopiero początek. Założenie internetowego sklepu wiąże się również z koniecznością opracowania koncepcji i strategii, pozyskania środków, nawiązania kontaktów z dostawcami towaru, a finalnie bieżącą obsługą wysyłek. Jak widać to ogromna ilość rzeczy do zrobienia, a wymieniono tu tylko najbardziej podstawowe rzeczy. Ilość pracy, którą należy wykonać, aby otworzyć własny interes tego rodzaju jest ogromna. De facto prowadzenie sklepu internetowego od strony informatycznej, wymaga dodatkowego etatu dla doświadczonego programisty specjalizującego się w bazach danych.

Na szczęście istnieją narzędzia, które pozwalają na wykonanie pracy związanej z otwieraniem sklepu znacznie łatwiej. Jednym z nich jest platforma Sky-Shop.pl, która zapewnia profesjonalne usługi w dziedzinie organizacji i prowadzenia strony sklepu internetowego, a także łączenia jaj z innymi, obecnymi w internecie miejscami. Dzięki tej platformie możliwe jest skoncentrowanie się na faktycznym prowadzeniu biznesu, a nie na pracy informatycznej. Prowadzenie własnego biznesu w Polsce wiąże się z ogromną ilością obowiązków, takich jak na przykład prowadzenie dokumentacji, czy uzyskiwanie stosownych zgód i pozwoleń. W związku z tym, przedsiębiorcy zazwyczaj nie mają czasu na organizację technicznej strony sklepu.

Oferta Sky-Shop.pl

Platforma Sky-Shop ma w swojej ofercie wiele usług, które w znacznym stopniu prowadzenie sklepu internetowego staje się łatwe i przynosi o wiele lepsze skutki. Po pierwsze, należy wspomnieć, że założenie sklepu nie jest odpłatne, a sklep internetowy za darmo nie jest na polskim rynku częstym zjawiskiem. Należy tutaj wyjaśnić, że darmowe jest wyłącznie założenie sklepu, natomiast do jego działania niezbędne jest jego opłacenie. Hosting oferowany przez platformę związany jest z całym wachlarzem dodatkowych usług, które w znacznym stopniu wspierają prowadzenie sklepu. Oprogramowanie oferowane przez Sky-Shop jest bardzo przyjazne dla użytkowników i może być obsługiwane po podstawowym przeszkoleniu.

Usługi Sky-Shop – dlaczego właśnie tu?

Darmowy sklep internetowy Sky-Shop wiąże się z dużą ilością dodatkowych, bardzo pomocnych usług. Na uwagę zasługują przede wszystkim integracje z różnego rodzaju innymi podmiotami działającymi w sieci. Strona internetowa może być w prosty sposób połączona z wieloma serwisami oferującymi najrozmaitsze usługi. Może być na przykład połączona z serwisami aukcyjnymi, takimi jak na przykład Allegro, czy eBay, w których sklep również może prowadzić sprzedaż. Integracja z tego rodzaju serwisami sprawia, że nie ma potrzeby prowadzenia osobno sklepu internetowego i kont sprzedażowych. Obsługa transakcji dokonywana jest automatycznie, a informacje pomiędzy sklepem a kontami sprzedażowymi są przenoszone bez najmniejszych problemów. Możliwe jest również zintegrowanie sklepu z dostawcami, jak hurtownie, czy producenci, a także z firmami kurierskimi i wieloma narzędziami internetowymi.

Wybór Sky-Shop zapewnia równie opiekę techniczną nad sklepem, która zapewnia bezpieczeństwo. Wszelkie pojawiające się problemy techniczne są rozwiązywane w bardzo krótkim czasie. Platforma zapewnia również możliwość wyboru spośród wielu różnych szablonów sklepu, co sprawia, że może być on zindywidualizowany i dostosowany do potrzeb właściciela sklepu.